Kokulu - Kokusuz İlaçlama

Kokulu - Kokusuz İlaçlama

Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama yapılmalı. Kokulu ilaçlama likit şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Mesela; Hamam böcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru bulunur. Yılda 8-10 defa yumurtlarla dişi ergin hamam böcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar. Bu sebeple haşereleri yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır. Bu ilaçlamada mekanınızı kısa bir süre terk etmeniz gerekmektedir. Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmayınız. İlaçlama bittikten birkaç saat sonra mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınızı sürdürebilirsiniz. ( Yapmanız gerekenler için sıkca sorulan sorular bölümüne bakabilirsiniz...)
Kokulu İlaç - Kokulu İlaçlama - Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır ?
Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan böcek için kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar sıvı ilaçlar olup su içerikli kullanılan ilaçlardır. Kokulu ilaçlar genellikle birkaç ilacın karışımından oluşur. Kokulu ilaçlar çok keskin kokusu olduğundan ve etkisinin yüksek olmasından dolayı her haşere için rahatlıkla uygulanabilir. Kokusuz ilaçlar ile ölmesi çok zor olan haşereler ( pire, tahta kurdu, tahtakurusu, akrep …vb) bu ilaçlar ile çok daha etkili mücadele edilir. Kokulu ilaçlama jel ve benzeri ilaçlar ile kokusuz ilaçların etki gösteremediği alanlarda kullanılır.
Kokulu ilaçlama sırasında mutlaka ilaçlanan alan 6 saat terk edilmeli ve ilaçlama esnasında asla ilaçlar solunmamalı. Aksi takdirde insanı zehirliyebilir. Kokulu ilaçların yapıldığı ortamda kalan her ne canlı olursa olsun mutlaka ölür. Bu canlı ister hayvan ister insan isterse haşere olsun fark etmez. Kokulu ilaçlama sonrası mutlaka ilaçlanan ortam 2 saat havalandırılmalı. Kokulu ortama maruz kalan insan direk açık havaya çıkartılmalı ve zaman kaybetmeden doktora başvurulmalı. Böcek ilaçlama yapan firmalar mutlaka sağlık bakanlığı bünyesinde olan firmalar olması gerekir. Ve ilaçlama yapan firmaların çalışan elamanlarının ilaçlama eğitimini almış olması gerekir. Böcek ilaçlama uygulaması için mutlaka tecrübeli ilaçlama firmasından yardım alınız.
Kokulu ilaçlamalarda küçük çocuk ve bebek eşyaları mutlaka kontrol altına alınmalı , çocukların ve bebeklerin vücutları çok hassastır. Kokulu ilaçların asla gıda malzemesine bulaşmaması gerekir. Kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapıldığı zaman evde evcil hayvanları dışarı çıkarmak gerekir. Kokulu İlaclama ile ilgili sıkca sorulan sorular ;
Kokulu ilaçlar insan için zararlımıdır?
Kokulu ilaçlar insan sağlığı için tehlikelidirler. Solunduğu zaman veya bu ilaçlar insanın gıdalarına bulaştığı zaman insanı zehirler ve hatta insanı öldürebilir.
Kokulu ilaçlar hangi durumda kullanılır?
Kokulu ilaçlar, ölmesi zor olan haşereleri ilaçlamada kullanılır. Builaçlama haşere görüldüğü anda ve istenilen zaman yapılır. İlaçlama firması olarak haftanın 7/24 ilaçlama konusunda hizmet vermekteyiz. Kokulu ilaçlamada yapılırken evimizi terk etmeli miyiz?
Kokulu ilaçlama sırasında evler ve iş yerleri minimum 4 saat kadar kapalı olması gerekir ve kokulu ilaçlama sonrası 1 - 2 saat kadar ilaçlanan mekanlar havalandırılmalı.
Kokulu ilaçlar nasıl kullanılır?
Kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Kokulu ilaçlamayı şirket olarak son sistem alet ve edevatla yapmaktayız. Kokulu ilaçlamahaşere gurubunun görüldüğü tüm alanlara uygulanır.
Kokulu ilacı her zaman kullanmak doğrumudur?
Kokulu ilaçlar ölmesi zor olan haşereler için kullanıldığında dolayı her zaman kullanmak doğru değildir. Kokusuz ilaçlar ve jel ilaçların etkisiz olduğu durumlarda devreye sokulmalıdır.
Kokulu ilaçlar insanlara zararlımı?
Kokulu ilaç ile yapılan böcek ilaçlama ortamında kalan canlı ne olursa olsun ölür. Kesinlikle ilaçlama esnasında evdeki evcil hayvanları dışarı almak gerekir.

KOKUSUZ İLAÇLAMA


Kokusuz ilaçlama sol yandaki resimde gördüğünüz gibi SIRT POMPASI ile püskürtme şeklinde yapılır. Kokusuz ilaçlama yapılmadan önce hazırlık yapmanıza gerek yoktur sadace mutfak dolabı içindeki ağzı açık gıdalar kaldırılır. Siz evinizde otururken veya işyerinizde çalışırken de kokusuz ilaçlama yapılabilir.
Kokusuz ilaçlama bittikten sonra herhangi bir temizlik vs. yapmanıza gerek yoktur. Bu ilaçlamada evden veya işyerinizden ayrılmanıza gerek yoktur. İlaçlanan yeride kapatmanıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlamanın diğerlerinden farkı kokusuz olmasıdır. Evcil hayvanlarında ilaçlanan yere fazla yaklaşmadığı taktirde sorun olmaz. Evinizde misafir varken kokusuz ilaçlama yapılabilir. İşyerinizde siz çalışırken mesai saatlerindede kokusuz ilaçlama yapılabilir. Bu ilaçlamayı yaparken çok dikkatlı olmak gerekir. Kesinlikle ilaç gıda maddelerinin üzerine sıkılmamalıdır. Kokusuz ismi sizi yanıltmasın buda diğer ilaçlar kadar zehirlidir. İlacın temas ettiği gıdalar hemen atılmalıdır. Aksi takdirde ölüme yol açabilir.
1-Kokusuz ilaçlamanın sakıncaları nelerdir.? Kokusuz ilacı solumak zararlı değildir çünkü kokusu yoktur. Sadece ilaçlama yapılırken gıda maddelerine ilaç temas etmemelidir. Aynı zamanda Mutfak eşyaları Tabak, Tencere, tava, Kaşık, Çatal, gibi benzeri mutfak ekipmanları (malzemeleri) kaldırılıp marketten 4-5 tane büyük boy çöp poşeti alıp içine doldurup poşet ağizları sıkıca düğüm atılır. Böyle yaparsanız bu malzemeleri hiç yıkamanıza gerek kalmaz. Bu Malzemeleri Üstteki gibi Kaldırmassanız Mutlaka sıvı bulaşık detarjanı koyup sıcak su ile yıkamalısınız.
2-Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan yeri terketmeye gerek varmı.? Hayır terketmenize hiç gerek yoktur. Kokusu yoktur ilaçlanan yerde nefes almanızın da hiçbir zararı yoktur. Günlük yaşamınıza huzur içinde devam edebilirsiniz.
3-Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır.? kokusuz ilaçlama sırt pompasına ilaç ve su doldurarak gerekli yerlere ilaç sıkarak yapılır. İnsan üzerine ve gıdalara ilaç temas etmemelidir.
4-Kokusuz ilaçlamadan sonra temizlik yapılmalı mıdır.?
Kokusuz ilaçlamadan sonra ince temizliğe gerek yoktur. Sadece mutfaktaki ilaçlamadan önce kaldırmadığınız Tabak, Çanak, Tencere, Tava, kaşık, çatal, yani mutfak eşyalarını sıvı bulaşık deterjanı koyup sıcak su ile yıkanmalıdır. Mutfak dolap içleri ve dolap kapıları mutfaktaki masa ve mermer üzeri sıvı sabunlu bez veya süngerle silinmelidir. not:Kapı çerçeveleri fırın ve buzdolabı arkaları süpürkelikler 15 gün silinmemelidir. Amaç ilacın kalıcı tesiri sayesinde dışarıdan gelen ve yumurtadan çıkacak böceklerinde ilaca temas etmesini sağlayıp onlarında ölmesidir.
5-Kokusuz ilaçlama hangi haşereleri öldürür.? Hamam böceği, Kalorifer böceği, Karafatma, Oryantal hamam böceği, Amerikan hamamböceği, kakalak, sinek, sivrisinek, örümcek, Tatarcık sineği, Gümüş böceği, Güve, Dana burnu, Karıncayı öldürür.
6-Kokusuz ilaçlama hangi böcekleri öldürmez.?
Kokusuz ilaçlama zor ölen böcekleri öldürmez bu defalarca denenmiştir. Bunlar pire, Tahta kurusu, Tesbih böceği, Kene, Yaban arısı, Ağaç kurdu, salyangoz, Çıyan, Kırkayak, deri böceği, gibi haşereleri öldürmez. Biz akademik bilgi ve eğitime sahip bir firmayız bu böcekler üzerinde çeşitli deneyler yapıldı.

Hizmetlerimiz

Profesyonel Hizmetlerimiz

whatsapp